Systemy alarmowe dla domu i firmy

Najnowsze rozwiązania montowane przez profesjonalistów

Systemy alarmowe

Posiadamy nowy system alarmowy Power DSC NEO. Za pomocą smartfonu bądź tabletu możemy sterować systemem serii Power Neo dzięki aplikacji PowerSeries Neo Go.

Dobór odpowiednich elementów systemu alarmowego oraz miejsca ich montażu jest bardzo ważny dla jego prawidłowego działania.

W naszej ofercie znajdują się zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe systemy alarmowe. Wybierając nasze rozwiązania możecie spać spokojnie, wyjść do pracy lub wyjechać na wakacje, bo zawsze macie gwarancję, że zapewniliście profesjonalną ochronę Waszego domu.

Kompleksowa oferta systemów alarmowych

Jesteśmy specjalistami od montażu, ale i serwisu systemów monitoringu 

Montaż systemów alarmowych

Oferujemy montaż najnowszych i sprawdzonych systemów monitoringu

Serwis systemów alarmowych

Wykonujemy diagnozę i naprawy dowolnej instalacji monitoringu klienta 

Z czego składa się system alarmowy?

Centrale alarmowe

Są to urządzenia, które sterują pracą całego systemu alarmowego, sprawującego nadzór nad bezpieczeństwem chronionego obiektu. Praca centrali polega na przyjmowaniu sygnałów alarmowych z podłączonych do niej czujek lub z przycisków alarmowych, uruchamianiu sygnalizacji alarmowej w dołączonych urządzeniach zewnętrznych (sygnalizatorach optyczno-akustycznych) oraz wysłaniu informacji o zdarzeniu na stację monitorującą. Firma Klepaccy oferuje centrale o różnych parametrach i funkcjonalności, dostosowując się do indywidualnych potrzeb użytkowników systemu alarmowego. Centrale alarmowe serii POWER NEO stworzone przez firmę DSC.

Klawiatury

Klawiatury to urządzenia umożliwiające użytkownikowi obsługę systemu alarmowego. Producenci klawiatur stawiają na funkcjonalność, niezawodność i nowoczesny wygląd. Oferujemy kilka typów klawiatur, różniących się kształtem obudowy i sposobem wyświetlania informacji o stanie i działaniu systemu alarmowego: Klawiatury LED – wyposażone w ekran składający się z 8 lub 16 diod LED, które sygnalizują rodzaj zaistniałego zdarzenia lub usterki Klawiatury Ikonowe – wyposażone w ikonowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD, na którym informacje wyświetlane są za pomocą uniwersalnych symboli/ikon Klawiatury z serii ekonomicznej – charakteryzujące się niskim poborem prądu, wyposażone w duże przyciski w celu ułatwienia obsługi systemu użytkownikom.

Czujki

Czujki to zazwyczaj małe, nie rzucające się w oczy urządzenia, których zadaniem jest dostarczanie informacji do centrali alarmowej, gdy w obszarze chronionym przez czujkę wystąpi zdarzenie odczytane przez systemy alarmowe jako zagrożenie. Ze względu na sposób działania i wykorzystanie różnych technologii wyróżnia się następujące czujki: Pasywne podczerwieni (PIR) – stosowane są najczęściej. Zasada działania czujek PIR polega na wykrywaniu gwałtownych zmian temperatury. Dualne – wykorzystują dwa rodzaje detekcji. Najczęściej spotykaną czujką dualną jest czujka posiadająca dwa czujniki: PiR i mikrofalowy. Czujki tego typu wejdą w stan alarmu, jeżeli oba czujniki zostaną naruszone jednocześnie. Wibracyjne – wykrywają drgania mechaniczne konstrukcji, do których są przymocowane.

Dla kogo instalujemy alarmy